W celu odświeżenia konkurencyjnej sceny Overwatch, Blizzard postanowił co tydzień wprowadzać pewne zmiany w grze. Twórcy postanowili zaimplementować nową funkcję, która co tydzień będzie eliminować 4 bohaterów z konkurencyjnej puli bohaterów.

W interesującej próbie wstrząśnięcia metagrą Overwatch, Blizzard przez ograniczony czas wystawiał Hanzo, Mei, Orisę i Baptiste. Co ciekawe, wszyscy ci bohaterowie są bardzo popularni w obecnej meta. Po tygodniu poza pulą rywalizacyjną ci bohaterowie powrócą do puli bohaterów i zostaną zastąpieni przez innych 4 – 1 czołg, 2 zadających obrażenia i 1 wsparcie.

Ta zmiana pojawi się również w Overwatch League, jednak będzie się różnić od zwykłych gier rankingowych. Na przykład w tym tygodniu zawodowcy nie mogą grać w Overwatch League z Reinhardtem, McCree, Widowmakerem i Moirą. To dziwna decyzja, która prawdopodobnie zostanie porzucona w przyszłości, ponieważ profesjonaliści Overwatch już podzielili się swoją frustracją z powodu braku możliwości ćwiczenia swoich bohaterów.

Scott Mercer, główny projektant gry w Overwatch, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tych zmian w grze oficjalny wpis na blogu mówiąc, że co tydzień, gdy gracze logują się do Overwatch, powinno to wyglądać świeżo i inaczej.

„Otrzymujemy opinie od naszych graczy, że meta nie zmienia się wystarczająco często. Zauważyliśmy, że meta staje się bardziej zdefiniowana, zwłaszcza w przypadku najwyższych rang w grze, takich jak Mistrz i Arcymistrz. Im lepszy jesteś w grze, tym bardziej zaczynasz dostrzegać skutki tego, co gracze uważają za najsilniejszych bohaterów.

Nawet po podjęciu przez nas decyzji o zmianie składu drużyny na 2-2-2 tworzenie zmian w mecie jest trudne. Zaczęliśmy bardziej agresywnie podchodzić do równoważenia bohaterów, mając nadzieję, że wpłynie to na metę, ale nadal martwiliśmy się, że zmiana nie będzie wystarczająca dla graczy. Pule bohaterów są częścią rozwiązania mającego na celu zaspokojenie pragnienia graczy, którzy chcą mieć stale zmieniającą się meta”.

Blizzard naprawdę chce wstrząsnąć Overwatch, ponieważ konkurenci rosną w siłę. Niedawno ogłoszono Riot Games Waleczny co może odciągnąć niektórych graczy od Overwatch. Jednak zmiany, takie jak skład drużyny, rotacja pul bohaterów i wszystko, co zespół może wymyślić w przyszłości, mogą skłonić graczy do zastanowienia się dwa razy przed zamianą gier. Musimy po prostu poczekać i zobaczyć.