Jeśli jesteś fanem Overwatch, być może zastanawiasz się, co do diabła dzieje się z kontynuacją gry, którą po raz pierwszy zapowiedziano w 2019 roku… Podczas tegorocznego BlizzCon Online zespół programistów dużo mówił o postępach w pracy , jednak jeden szczególnie interesujący temat nie wzbudził większego zainteresowania podczas tego panelu. PvP to serce i dusza Overwatch, więc to naturalne, że większość fanów odczuwała dużą niepewność, gdy ten temat został nieco zignorowany. Weź pod uwagę odejście reżysera gry, Jeffa Kaplana, a otrzymasz ostatnio wielu pesymistów Overwatch 2, którzy dzielą się swoimi opiniami online. Nie bójcie się, drodzy bohaterowie! Nowy dyrektor ds. gier Overwatch, Aaron Keller, zadebiutował w filmie Aktualizacja dla programistów i obiecał, że więcej informacji na temat PvP w Overwatch 2 pojawi się w przyszłym tygodniu.

Chociaż Aaron Keller nie powiedział wiele na temat treści, ogłosił, że w następny czwartek, 20 maja, Blizzard poprowadzi specjalną 2-godzinną transmisję na żywo skupioną wyłącznie na PvP w Overwatch 2. Zgodnie z zapowiedzią, prezentacja obejmie występy zespołu programistów Overwatch i zespołów Overwatch League, które będą rozmawiać o wszystkich rzeczach związanych z PvP w Overwatch 2. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanałach gry na YouTube i Twitchu.

Oczywiście możemy spodziewać się nowych map Overwatch 2 z nowym trybem rywalizacji Overwatch 2 Push. Ponadto spodziewamy się komentarza na temat balansu bohaterów w grze i dowiemy się więcej o zmianach balansu, które wpłyną na role tanka, zadającego obrażenia i uzdrowiciela. Kto wie, może doczekamy się jakichś niespodzianek? W końcu 5. rocznica Overwatch jest już za kilka dni, więc ogłoszenie nowego bohatera byłoby bardzo mile widziane.

Warto również wspomnieć, że ta specjalna prezentacja doczeka się kontynuacji. 24 maja zespół programistów Overwatch weźmie udział w specjalnej sesji Reddit AMA i odpowie na pytania fanów dotyczące Overwatch 2. Czas się ekscytować!

Jeśli potrzebujesz przypomnienia o wszystkich rzeczach związanych z Overwatch 2, zalecamy przejrzenie panelu Deep Dive na temat gry na BlizzConline.

Overwatch 2 nie ma obecnie daty premiery. Wcześniej Blizzard potwierdził, że Overwatch 2 i Diablo 4 nie ukażą się w 2021 roku. Może 2022? Wszystko, co możemy zrobić, to czekać na więcej wiadomości i mieć nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mieli okazję porozmawiać więcej o przyszłości gry.