To jest oficjalne! Teraz każda większa franczyza gier tworzy własne seriale telewizyjne. Wiedźmin, Final Fantasy XIVoraz Cuphead to tylko kilka ostatnich przykładów programów telewizyjnych, które są obecnie w produkcji. W komunikacie prasowym Games Workshop i Big Light Productions (The Man in the High Castle) podano, że Warhammer 40K dołącza do klubu. Ukochany przez fanów uniwersum wkrótce doczeka się serialu aktorskiego.

W ogłoszeniu czytamy, że nowa seria będzie nosiła tytuł Eisenhorn i będzie podążać za Inkwizytorem Eisenhornem, który był głównym bohaterem trylogii książkowej z 2001 roku – Xenos, Malieus i Hereticus. Akcja gry osadzona jest w świecie Warhammera 40K i łączy elementy science fiction i magii w świecie, w którym znany wszechświat toczy wojnę.

Zespół pracujący nad spektaklem jest poważny. Dan Abnett, autor oryginalnej trylogii książkowej, będzie również pisał scenariusz do nowego serialu. Dodajmy do tego showrunnerów „Człowieka z wysokiego zamku”, Franka Spotnitza i Emily Feller, jako producentów wykonawczych, a to wystarczy, by podekscytować fanów.

Obecnie nowy serial telewizyjny na żywo nie ma daty premiery ani informacji o tym, gdzie zostanie wyemitowany, ale mamy nadzieję, że wkrótce uzyskamy oświecenie. Dodatkowo powinniśmy wyjaśnić, że nowego serialu nie należy mylić z inną serią Warhammera 40K o nazwie Angels of Death. Jest to osobny animowany projekt. Przeczytasz o tym w naszym post na blogu.