W weekend Mojang podzielił się wieloma wiadomościami związanymi z Minecraftem. Doroczny MineCon Live 2019 rozpoczął się z hukiem i dał fanom Minecrafta wiele powodów do podekscytowania przyszłością. W tym artykule chcemy przedstawić przegląd najważniejszych ogłoszeń i podzielić się dodatkowymi szczegółami na wypadek, gdybyś całkowicie przegapił program.

Aktualizacja Netheru

Dla tych, którzy aktywnie grają w Minecraft, Mojang rzucił nieco światła na najnowszą aktualizację, która pojawi się w ulubionej grze. Nowa aktualizacja nosi nazwę Nether Update i powinna dodać wiele nowych rzeczy do odkrycia przez graczy. Zgodnie z zapowiedzią, aktualizacja Netheru doda „nowe biomy, moby, struktury, bloki i efekty wizualne do Netheru, aby poprawić jego wyjątkową i przerażającą atmosferę”.

Dodatkowo Mojang wprowadził na świat nową cywilizację zwaną „Piglinami”. Jest to jednak tylko tymczasowa nazwa, ponieważ fani mogą teraz zagłosuj tutaj na nową nazwę. Masz coś oryginalnego na myśli? Koniecznie zostaw swoją propozycję!

Film z gry Minecraft Dungeons

Prawdopodobnie jedną z największych zapowiedzi MineCon Live 2019 było ujawnienie filmu otwierającego nadchodzącą spin-offową grę akcji o nazwie Minecraft Dungeons. Spójrz:

Film opowiada historię przypadkowego złosadnika, który znajduje zaginiony artefakt i staje się Arcyzłosadnikiem, głównym antagonistą opowieści. Zadaniem graczy będzie pokonanie armii tego złoczyńcy i przywrócenie równowagi światu. Brzmi jak całkiem przyzwoity zestaw do świetnej gry RPG.

Jeśli nie wiesz, Minecraft Dungeons ma na celu wywołanie zamieszania na scenie przygodowych gier akcji, oferując graczom szansę zagrania w grę podobną do Diablo, osadzoną w uniwersum Minecrafta. Gra będzie oferować tryb kooperacji i powinna zostać wydana na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch wiosną 2020 roku.

Wczesny dostęp do Minecraft Earth

W kolejnej wiadomości Microsoft i Mojang w końcu ujawnili kilka szczegółów na temat swojej nadchodzącej gry mobilnej o nazwie Minecraft Earth. Podczas gdy gra jest obecnie testowana w środowisku zamkniętym, twórcy w końcu ogłosili, że zbliża się ona do etapu wczesnego dostępu. Jak informuje Mojang, wersja gry z wczesnym dostępem zostanie wydana w wybranych krajach w październiku. Jednak nie minie dużo czasu, zanim wszyscy będą mieli szansę w nią zagrać – Minecraft Earth ma zostać wydany na całym świecie do końca 2019 roku.

Jeśli do tej pory nie słyszałeś o Minecraft Earth, koniecznie przeczytaj nasz artykuł o grze tutaj.

Gra planszowa Minecraft

A na ostatnią odsłonę MineCon Live 2019, nowa gra planszowa została osadzona w uniwersum Minecrafta. Minecraft: Builders & Biomes to nowa gra planszowa stworzona przez niemiecką firmę Ravensburger. W nim będziesz mógł „eksplorować Overworld, wydobywać rzadkie zasoby, budować wspaniałe struktury i zbierać broń, aby pokonać moby czające się za każdym rogiem”.

Chociaż nowa gra planszowa nie jest naszą ulubioną grą (uwielbiamy wszystko, co cyfrowe), to wciąż miła wiadomość dla zagorzałych fanów Minecrafta. Chętnych prosimy o zaznaczenie w kalendarzach 15 listopada.