Minęły cztery lata od pierwszej premiery taktycznej strzelanki firmy Ubisoft Rainbow Six Siege. Przez te lata twórcy wydali wiele niesamowitych dodatków do gry, a najnowsze zapowiadają się wśród najlepszych. Rainbow Six Siege: Operation Shifting Tides to ostatni sezon 4. roku, który przynosi mnóstwo nowych rzeczy dla fanów gry.

Operacja Shifting Tides została ogłoszona kilka tygodni temu i obejmuje dwóch nowych operatorów dołączających do gry – jednego atakującego i jednego obrońcę. Klasa atakująca nazywa się Kali. Kali zaoferuje kilka nowych opcji szturmu na barykady obrońców. Kali zostanie wyposażona w karabin snajperski CSRX 300, który pozwoli graczom przebijać się przez ściany jednym trafieniem. Warto jednak wspomnieć, że ta nowa broń jest również dostarczana z Lancą wybuchową LV, która zniszczy wszystkie gadżety po obu stronach ściany, więc musisz jej używać ostrożnie.

Na listę obrońców trafi Wamai, który jest wyposażony w system Mag-NET. Jest to nowy gadżet, który można przyczepić do określonych powierzchni i służy jako przynęta na nadlatujące pociski wroga. Gracze Rainbow Six Siege w obronie uznają to za szczególnie przydatne podczas próby odparcia nadlatujących granatów lub innych atakujących gadżetów.

Oprócz nowych operatorów Operacja Shifting Tides będzie zawierała również pewne zmiany w stosunku do poprzedniej zawartości gry. Jedną z godnych uwagi zmian jest przerobiona mapa Theme Park, która ma niewielkie poprawki w jej układzie. Wejście do arkad zostało otoczone murem, wprowadzając nową Salę Gong jako jego zamiennik. Twórcy zmienili także lokalizacje bomb i układ sekcji wewnętrznych, aby dać mapie wiele nowych opcji taktycznych do eksploracji przez graczy.

Jeśli interesują Cię wszystkie zmiany wprowadzone w nowym sezonie Rainbow Six Siege, koniecznie obejrzyj nowy zwiastun:

Rainbow Six Siege: Operation Shifting Tides jest obecnie w fazie testów na PC. Nowy sezon powinien wylądować na serwerach na żywo, gdy tylko zakończy się faza testów. Nie spodziewamy się, że zajmie to więcej niż kilka tygodni.