World of Warcraft Classic właśnie niedawno otworzył swoje liczne wrota, a nie do pokonania liczba graczy wpadła do królestwa nostalgii, wspomnień i nowych, starych przygód! Jednak chociaż takie wprowadzenie mówi tylko prawdę, istnieją pewne problemy, przed którymi Blizzard ostrzegał nas wszystkich:

„Opierając się na dotychczasowych rezerwacjach nazw, królestwo Shazzrah wygląda na masowo przeludnione. Jeśli pozostaną tam wszyscy obecni gracze na tym serwerze, kolejki logowania przekraczające 10 000 graczy są pewne, a być może znacznie wyższe”.

Blizzarda prognozy przeludnienia oparte na rezerwacjach nazw były prawdziwe nie tylko dla Shazzrah, ale dosłownie na prawie każdym serwerze w WoW Classic, są pełne! A pełna – lub wysoka – oznacza dobry czas w kolejce! W przypadku niektórych logowanie może zająć do 3 godzin, a nawet więcej.

Podczas gdy Blizzard już to zrobił dodał kilka nowych serwerów, wahają się, czy nadal otwierać jeszcze więcej nowych miejsc, ponieważ celem jest najpierw stworzenie społeczności i rozłożenie liczby graczy na istniejących serwerach. Według dewelopera:

„Naszym głównym priorytetem w planowaniu premiery WoW Classic było zapewnienie, że położymy podwaliny pod silne społeczności, które przetrwają kolejne miesiące i lata, dlatego ostrożnie otwieramy nowe serwery, aby sprostać popytowi”.

A kiedy już się zalogujesz, kolejki się nie skończą – po prostu się zmieniają! Liczne posty, transmisje i filmy na Twitterze już pokazały bezprecedensowe wyczyny komunikacji i towarzystwa okazywane przez społeczność, ponieważ ci, którym udało się zalogować, tworzą dosłowne linie w grze, aby ukończyć kilka ważnych zadań – jeden gracz na czas!

Jeśli więc nadal czekasz na kolejkę logowania do World of Warcraft Classic, proponujemy Ci dwa rozwiązania! Albo głowa do czytania Przewodniki klasyczne lub dołącz do ponad miliona widzów na Twitchu, którzy – prawdopodobnie również w kolejce – są świadkami wspaniałości wersji gry MMORPG, od której wszystko się zaczęło!