Wraz ze zbliżającą się premierą najnowszego dodatku do World of Warcraft, Shadowlands, Blizzard postanowił zorganizować specjalne wydarzenie Welcome Back, umożliwiające każdemu wypróbowanie gry za darmo w nadchodzący weekend. Według Blizzarda cała aktualna zawartość World of Warcraft będzie dostępna za darmo, bez konieczności kupowania jakichkolwiek rozszerzeń lub czasu gry. Wydarzenie jest jednak bardzo krótkie – zakończy się 8 listopada.

Wydarzenie jest przeznaczone zarówno dla powracających graczy World of Warcraft, jak i dla nowicjuszy. Poprzedni subskrybenci będą mogli zalogować się na swoje istniejące konto, grać starą postacią bez względu na poziom, i cieszyć się całą nową zawartością. Świeże mięso będzie również kwalifikować się do wszystkiego, co ma do zaoferowania obecny World of Warcraft – rozpoczną swoją podróż w nowej strefie Exiles Reach i będą mogli od razu wskoczyć do akcji po jej ukończeniu. Główną atrakcją jest oczywiście nowe poziomowanie Timewalk, umożliwiające graczom zdobywanie kolejnych poziomów poprzez wybrane przez nich rozszerzenie. Szczegółowo pisaliśmy o tym w naszym poprzednim wpisie na blogu.

To nie pierwszy raz, kiedy Blizzard organizuje podobne wydarzenie. Niemal za każdym razem, gdy zbliża się nowy dodatek, World of Warcraft próbuje przywołać swoich starych (i nowych) graczy za pomocą takich sztuczek. Jednak tym razem, dzięki odnowionemu poziomowaniu i nowym opcjom dostosowywania postaci, może być znacznie więcej osób decydujących się na pozostanie w Azeroth przez dłuższy czas. Jesteśmy pewni, że pomoże to zwiększyć sprzedaż Shadowlands i zwiększyć liczbę subskrypcji.

Jeśli spodoba ci się ponowne spotkanie z dawnymi kolegami z gildii, koniecznie wróć do naszego sklepu. Mamy świetne ceny na rozszerzenie World of Warcraft: Shadowlands i karty czasu gry!