Co za tydzień dla fanów World of Warcraft! Najpierw otrzymaliśmy nową wersję publicznego serwera testowego, która wskazywała, że Premiera Shadowlands może być tuż za rogiem. Ale to nie wystarczyło dla Blizzarda. Najnowsza aktualizacja sterownika NVIDIA ujawnia, że ​​World of Warcraft Shadowlands otrzymuje obsługę Ray Tracingu. Chociaż ta funkcja jest obecnie w fazie testów, można całkiem bezpiecznie założyć, że użytkownicy kart graficznych RTX będą mogli zobaczyć zupełnie nowy poziom szczegółowości w World of Warcraft: Shadowlands.

W poście na stronie NVIDIA czytamy, że ta nowa funkcja zostanie przetestowana podczas bety World of Warcraft Shadowlands:

„Blizzard przygotowuje test swojego najnowszego dodatku do World of Warcraft. Zgoda tutaja jeśli zostaniesz zaakceptowany, pobierz i zainstaluj nasz najnowszy sterownik Game Ready, aby doświadczyć wprowadzenia efektów wizualnych opartych na ray tracingu do najpopularniejszej na świecie gry MMORPG”.

Obecna wersja beta WoW Shadowlands nie obsługuje Ray Tracingu, ale Blizzard potwierdził, że wkrótce zostanie włączony. Ciekawie będzie zobaczyć, jak będzie wyglądać nasza ukochana gra MMORPG z włączonym Ray Tracingiem, ale zakładamy, że będzie to coś podobnego do tego:

W każdym razie miło jest widzieć, że Blizzard wciąż udoskonala World of Warcraft nie tylko pod względem zawartości, ale także technicznego punktu widzenia. Fani kart graficznych RTX bardzo to docenią.