Po tym, jak Blizzard zdecydował się opóźnić nadchodzący dodatek World of Warcraft Shadowlands, gracze zostali pozostawieni w niepewności, ponieważ nie podano nowej daty. Jednak w tym tygodniu twórcy ostatecznie zdecydowali o nowej dacie premiery wyczekiwanego WoW Shadowlands – gra zostanie wydana 23 listopada.

Aby ogłosić tę datę, Blizzard wypuścił zupełnie nowy zwiastun fabularny, który przedstawia największe zło rozszerzenia Shadowlands – Jailer of the Damned. Sprawdź to:

Wraz z nią wydał również producent wykonawczy gry, John Hight post na oficjalnej stronie World of Warcraftdziękując graczom za opinie podczas testów.

„Pozdrowienia, bohaterowie Hordy i Przymierza,

W imieniu całego zespołu World of Warcraft chciałbym serdecznie podziękować za cierpliwość podczas kontynuowania prac nad Shadowlands oraz za wszystkie słowa wsparcia po podjęciu trudnej decyzji o opóźnieniu gra. Dziś z radością informuję, że rozszerzenie pojawi się 23 listopada o godzinie 15:00 czasu PST (24 listopada o godzinie 12:00 CET).

Chcielibyśmy podziękować wszystkim członkom społeczności WoW, którzy pomogli nam dotrzeć tam, gdzie jesteśmy dzisiaj, w tym graczom, którzy awansowali nowe postacie w Shadowlands przed aktualizacją (i zapewniali dodatkowe zajęcie fryzjerom Azeroth), a także wszystkim beta testerom, którzy kontynuują aby przekazać nam bezcenne informacje zwrotne na temat rozszerzenia.

Odkąd powiedzieliśmy wam o naszej decyzji o opóźnieniu, wykorzystaliśmy ten czas na dalsze dopracowanie dodatku i wzmocnienie gry końcowej, w tym przebudowę systemu walki i nagród w Paszczy oraz przeprojektowanie systemów Przymierza, aby twój wybór miał natychmiastowy wpływ i mieć wyraźniejsze cele długoterminowe. Teraz zespół jest w świetnej pozycji, aby doprowadzić wszystko do mety przed 23 listopada – i jak zawsze jesteśmy zobowiązani do współpracy z wami, aby ulepszyć grę tak długo, jak długo będziecie grać to.

Teraz, gdy mamy już datę premiery, z radością informujemy, że nasze wydarzenie przedpremierowe rozpocznie się 10 listopada, więc przygotujcie się na stawienie czoła powodzi Plagi. Ponadto wyznaczyliśmy datę 8 grudnia na otwarcie naszego pierwszego rajdu, Castle Nathria — który zabiera graczy do serca legowiska Sire Denathriusa w Revendreth — wraz z rozpoczęciem sezonu 1 Shadowlands.

Nie możemy się doczekać, aż wszyscy postawią pierwsze kroki w Krainach Cieni i będą kształtować swoje przeznaczenie — ale w międzyczasie chcielibyśmy pokazać wam tylko cząstkę tego, co czeka na was za zasłoną.

Do zobaczenia po drugiej stronie,

-John Hight, producent wykonawczy World of Warcraft”

Zaznaczcie swoje kalendarze i przygotujcie się na podróż do Shadowlands. A jeśli musisz wcześniej ulepszyć swoją grę, koniecznie odwiedź nasz sklep, aby kupić tańsze klucze do World of Warcraft: Shadowlands.