Od dłuższego czasu fani World of Warcraft z niecierpliwością czekają na wieści dotyczące ich ulubionej gry MMORPG. Ponieważ ostatnia aktualizacja zawartości Battle for Azeroth 8.3 Visions of N’Zoth jest tuż za rogiem, wielu z nas spodziewało się ujawnienia nowego rozszerzenia gry na tegorocznym BlizzConie. Plotki okazały się prawdziwe, gdyż firma Blizzard ujawniła, że ​​kolejny rozdział w uniwersum Warcrafta będzie nosił nazwę World of Warcraft: Shadowlands.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co oznacza słynny cytat „Zawsze musi być Król Lisz”? Cóż, najwyraźniej oznaczało to, że Król Lisz zapobiegł rozpadowi nieba i otwarciu ogromnej bramy do innego wymiaru, do którego udają się dusze po śmierci. Sylvanas zniszczyła Hełm Dominacji i otworzyła drogę do Krain Cienia, przygotowując grunt pod nowy dodatek do World of Warcraft. Zgodnie z wiadomościami Shadowlands nie tylko przynosi mnóstwo nowej zawartości, ale także rozwiązuje niektóre problemy gry z przeszłości.

Porozmawiajmy najpierw o nowej zawartości. Jak zawsze, wraz z nowym rozszerzeniem gracze otrzymują nowe miejsca do odkrycia. Jednak tym razem nie jest to kolejna zapomniana wyspa na mapie Azeroth, nowe lokacje będą bardziej obce niż wszystko, co do tej pory widzieliśmy. Nie zdziw się – to w końcu kraina umarłych. Według Blizzarda pojawią się 4 nowe strefy levelowania – Bastion, Maldraxxus, Andenweald i Revendreth, a także nowa strefa gry końcowej o nazwie The Maw.

Każda z nowych stref będzie miała ważny temat, zaczynając od Przymierza, które zaprosi graczy do przyłączenia się. Po ukończeniu początkowego wątku fabularnego będziesz mógł zaciągnąć się do wybranego przez siebie Przymierza i otrzymać dwie nowe aktywne umiejętności – jedna będzie specyficzna dla klasy i specjalizacji, a druga będzie służyła jakiejś rasie twojego nowego Przymierza. Blizzard mówi, że Przymierza będą mieszanką Legion’s Suramar i Warlords of Draenor’s Garrisons, w której będziesz pracować nad budowaniem swojej reputacji i bazy, aby odblokować nowe zadania fabularne, nagrody i tak dalej. Według twórców, budowanie Przymierza będzie służyć jako substytut męczącego szlifowania Mocy Artefaktów.

Są też nowe lochy, nowy rajd, świeże doświadczenie solo/w grupie PvE i wiele więcej. Oto pozostałe nowe funkcje Shadowlands:

Warto jednak wspomnieć, że nowa zawartość to tylko jeden z powodów, dla których warto zachwycić się World of Warcraft: Shadowlands. Wraz z nowym rozszerzeniem Blizzard wprowadza kilka naprawdę interesujących zmian, aby ulepszyć doświadczenie nowego gracza. Jeśli śledziłeś ostatnio doniesienia dotyczące World of Warcraft, być może pamiętasz, że Blizzard planował zmiażdżyć poziomy postaci. Plany te staną się rzeczywistością w rozszerzeniu Shadowlands, w którym w trakcie rozszerzenia gracze będą mogli zdobywać poziomy od 50 do 60.

Według Blizzarda zespół pracuje nad naprawieniem przestarzałej zawartości i próbą przywrócenia jej aktualności. W Shadowlands nowo utworzone postacie zostaną wprowadzone do gry w strefie dla nowych graczy i będą mogły wybrać, w jaki sposób chcą wyrównać swoją postać od 1 do 50. Blizzard planuje zmniejszyć zawartość każdego rozszerzenia, aby nowi gracze mogli doświadczyć go w całości. Na przykład będziesz mógł grać w strefach i fabułach Legionu podczas swojej podróży od 1 do 50 bez konieczności przeskakiwania przez wiele stref z wielu rozszerzeń. Brzmi fajnie, prawda?

Oprócz nowego doświadczenia w zdobywaniu poziomów, Blizzard planuje również złagodzić niektóre RNG poprzez przeróbkę systemu nagród, sprawić, by klasy w grze były bardziej wyjątkowe, dać więcej opcji dostosowywania postaci i tak dalej… Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem planu, World of Warcraft: Shadowlands może stać się poważną zmianą w kierunku gry w World of Warcraft. I nie moglibyśmy być tym bardziej podekscytowani!