Jeśli należysz do osób, które wciąż oddają się zabijaniu zombie w grze World War Z, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Sabre Interactive ogłosiło, że wprowadzi obsługę cross-play dla swojego tytułu, co oznacza, że ​​gracze na PC i konsole będą mogli grać razem. Jednak gracze Nintendo Switch nie kwalifikują się do tej funkcji.

Warto wspomnieć, że gra międzyplatformowa istniała już w World War Z, pozwalając graczom na PC i Xbox One grać razem, jednak po raz pierwszy społeczność World War Z PlayStation będzie mogła do nich dołączyć.

Ta aktualizacja nazywa się World War Z Dronemaster i zapewnia nie tylko funkcję cross-play, ale także nową zawartość. Dostaniemy nową klasę w grze o nazwie – zgadliście – Dronemaster. Ta nowa klasa pozwoli graczom wykorzystywać drony i wspierać członków drużyny na odległość.

Oto co Saber Interactive ma do powiedzenia na temat nowej klasy:

„World War Z wypuściło również swoją pierwszą nową grywalną klasę od czasu premiery w zeszłym roku: Dronemaster. Ta niezwykle wszechstronna postać ma własnego osobistego drona, który ogłusza zombie, gdy podejdą zbyt blisko, by zapewnić im komfort. Możesz dostosować swojego drona w drzewku profitów do swojego stylu gry i składu drużyny: zwiększ jego możliwości ofensywne, aby uczynić go bardziej śmiercionośnym podczas szturmu, lub zwiększ jego moce obronne, aby lepiej wspierać swoją drużynę.

Materiał z rozgrywki można obejrzeć na poniższym filmie:

Oprócz nowej klasy, Dronemaster wprowadza nową broń, w tym rzadki półautomatyczny granatnik o nazwie ACW-20. Istnieje również wiele nowych ulepszeń broni, ponowne zbalansowanie profitów, poprawki i różne inne ulepszenia jakości życia.

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w World War Z, nie ma lepszego momentu niż teraz. Gra znana jest z niesamowitego trybu kooperacji, więc zbierz znajomych i wkroczcie do świata pełnego hord zombie.