Fani gier MMORPG z niecierpliwością czekali na wieści o WoW Burning Crusade Classic. Wraz z zakończeniem beta testów gry, Blizzard w końcu ujawnił datę premiery, która jest zaplanowana na 1 czerwca. Za niecały miesiąc zaatakujemy Rubież!

Jednak przed tym startem będziemy musieli… przygotować się! 18 maja gracze posiadający postać w World of Warcraft Classic będą musieli dokonać wyboru, czy chcą przejść do Burning Crusade Classic, czy zachować swoje konta w oryginalnej erze klasycznej. Gdy tylko wybór zostanie dokonany i zostaniecie wybrani do dalszej podróży do Mrocznego Portalu, rozpocznie się wydarzenie przedpremierowe. Spowoduje to pojawienie się wielu demonów wokół Azeroth, które ty i twoi przyjaciele będziecie musieli pokonać.

A 1 czerwca przechodzimy przez Mroczny Portal…

Warto jednak zauważyć, że podobnie jak w przypadku oryginalnego World of Warcraft Classic, Burning Crusade Classic będzie zawierać kilka zmian w stosunku do oryginału. Na przykład harmonogramy wypuszczania poziomów najazdów zostaną zmienione, aby Burning Crusade była bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie, podczas gdy systemy dobierania graczy na arenie powinny być bardziej zrównoważone.

Największą zmianą, która podzieliła społeczność WoW, jest nowe doładowanie poziomu 60, które pozwoli graczom ulepszyć jedną postać na konto, aby pominąć podróż przed TBC. Podczas gdy puryści WoW byli tym zirytowani, większość społeczności, która tęskniła za dawnymi czasami, z zadowoleniem przyjmuje tę zmianę, więc mogą pominąć oryginalną zawartość WoW, aby wskoczyć prosto do Outland. W sklepie Blizzarda gracze mogą zamówić osobne podwyższenie poziomu lub po prostu kupić specjalną edycję cyfrową, która zawiera również wierzchowca Phase-Hunter, zabawkę i trochę czasu na grę.

Jeśli jesteś nowy w tym gatunku lub nigdy wcześniej nie słyszałeś o World of Warcraft, powinieneś wiedzieć, że WoW Burning Crusade Classic to wierne odtworzenie pierwszego dodatku do World of Warcraft. World of Warcraft: The Burning Crusade rozszerzono pierwotną formułę WoW, dodając 10 dodatkowych poziomów, nowy kontynent Rubieży, liczne nowe zadania, lochy, rajdy oraz konkurencyjne gry na arenie 2 na 2, 3 na 3 i 5 na 5. Swego czasu dodatek TBC był chwalony przez wielu jako godny dodatek do najpopularniejszej gry MMORPG na świecie, więc jeśli przegapiłeś pierwotną premierę z 2007 roku, możesz przygotować się na wejście do mrocznego portalu i przeżycie dawnych czasów.

WoW Burning Crusade Classic nie wymaga żadnego dodatkowego zakupu. Możesz grać w tę grę ze zwykłą subskrypcją World of Warcraft.