Jeśli jesteś nowy w e-sporcie, Dota 2 TI 2019 (The International 2019) to największy konkurencyjny turniej gier na świecie. To najczęściej oglądane wydarzenie e-sportowe na Ziemi, szczycące się największą pulą nagród w historii rywalizacji w grach. Rozpocznie się również w tym tygodniu, więc chcieliśmy poświęcić trochę czasu i wyjaśnić jego znaczenie, przedstawić drużyny i podać wszystkie niezbędne informacje, których potrzebujesz, aby cieszyć się największym dotychczas turniejem Dota 2.

Co to jest Dota2?

Zacznijmy od podstaw. Dota 2 to gra stworzona przez firmę Valve w 2013 roku. Opiera się na popularnym modzie Warcraft III o nazwie Defense of the Ancient, który zapoczątkował cały gatunek gier, obecnie nazywanych MOBA (Multiplayer Online Battle Arenas). Dota 2 rozgrywana jest w meczach pomiędzy dwiema drużynami złożonymi z pięciu graczy, z których każda zajmuje i broni własnej oddzielnej bazy na mapie.

Każdy z dziesięciu graczy przejmuje kontrolę nad pojedynczym bohaterem, z których każdy dysponuje unikalnymi zdolnościami i odmiennymi stylami gry. Podczas meczu gracze zbierają punkty doświadczenia i przedmioty, aby wzmocnić swoją postać i pokonać bohaterów drużyny przeciwnej w walce PvP. Pierwsza drużyna, która zniszczy główny budynek w bazie wroga, zwany „Ancient”, wygrywa… Proste, prawda? Jesteś o krok bliżej do udziału w największym turnieju Dota na świecie.

Kto gra w Dota 2 TI 2019?

The International można uznać za mistrzostwa świata w e-sporcie. Tylko najlepsi gracze i drużyny z całego świata mogą w nim uczestniczyć, zdobywając bilety na główne wydarzenie z wielu różnych zawodów, turniejów kwalifikacyjnych i tak dalej.

Międzynarodowa lista drużyn 2019 składa się z osiemnastu drużyn z całego świata. Infamous, Mineski, Royal Never Give Up, Natus Vincere, Chaos Esports Club i Forward Gaming to zwycięzcy sześciu regionalnych kwalifikacji. Drużyny te dołączą do 12 najlepszych drużyn z tegorocznego Dota Pro Circuit, takich jak TNC Predator, Keen Gaming, w tym zwycięzcy turnieju Dota 2 Major 2019 Team Secret, Vici Gaming i Virtus.pro, a także byli mistrzowie, tacy jak Alliance, Evil Geniusze i Team Liquid.

Pula nagród

Pula nagród Dota 2 TI 2019 to kolejny interesujący temat, o którym warto porozmawiać. Międzynarodowa pula nagród jest finansowana społecznościowo przez fanów gry dokonujących zakupów w grze. Organizatorzy turnieju dają tylko 1,6 miliona dolarów, resztę dokładają kibice. Obecnie pula nagród zbliża się do 33 milionów dolarów, ale to jeszcze nie koniec. Gracze będą mogli współtworzyć pulę nagród aż do dnia Wielkiego Finału. Oznacza to, że zwycięska drużyna zabierze do domu ponad 15 milionów dolarów (3 miliony dolarów na gracza).

Format i grupy Dota 2 TI 2019

Coroczne zawody rozpoczną się od fazy grupowej, w której drużyny zmierzą się ze sobą w serii do dwóch zwycięstw w celu ustalenia rozstawienia w drabince głównej. Jednak to nie wszystko na temat nasion. Najniższa drużyna z każdej grupy zostanie wyeliminowana i nie będzie mogła już uczestniczyć w największym turnieju Dota 2.

Faza grupowa Dota 2 TI 2019 potrwa od 15 do 18 sierpnia. Po poznaniu wszystkich 16 najlepszych drużyn, zgodnie z rozstawieniem, drużyny zostaną umieszczone w drabince podwójnej eliminacji. Pierwsza runda będzie brutalnym systemem best-of-one, a następnie drużyny będą rozgrywać serie best-of-three aż do wielkiego finału 25 sierpnia, w którym rozegrane zostaną mecze best-of-five.

Gdzie to obejrzeć?

Dota 2 TI 2019 z pewnością będzie super i możesz oglądać go na żywo, gdziekolwiek jesteś na świecie. Pełną relację na żywo z wydarzenia będzie można znaleźć na Twitchu. Warto również podkreślić słowo „międzynarodowy”, a to oznacza, że ​​zawody będą transmitowane w różnych językach. Warto również dodać, że TI ma specjalny kanał informacyjny dla tych, którzy są nowicjuszami w grze i potrzebują nieco więcej informacji na jej temat. Możesz znaleźć pełną listę kanałów Twitcha tutaj.

Oprócz Twitcha, największy turniej Dota 2 będzie również dostępny na YouTube, Steam.tv, DotaTV (obserwacja meczów w grze) oraz u różnych nadawców telewizyjnych na całym świecie.

Coś do zrobienia podczas oczekiwania

Aby zakończyć nasz artykuł i dać wam trochę sensu, dlaczego The International zawsze wywołuje takie zamieszanie w mediach związanych z grą, oto wyprodukowany przez Valve film dokumentalny TrueSight. Ten godzinny film przedstawia materiał zza kulis finałów Dota 2 The International 2018. Jeśli nie widzieliście, gorąco polecamy: