Ulubiony przez fanów i wielokrotnie nagradzany trzecioosobowy symulator snajperski z ukrycia powraca! Piąta część popularnej serii Sniper Elite pojawi się 26 maja, a my nie możemy się doczekać, aby pociągnąć za spust. A jeśli wiesz coś o grze, wiesz dokładnie dlaczego. Na pierwszy rzut oka seria Sniper Elite może wyglądać jak każda inna skradankowa gra, ale ma specjalne dziwactwo, które wyróżnia tę serię. Tak, wszyscy myślimy o tym samym – brutalny, makabryczny, ale czarujący i niesamowity aparat rentgenowski do zabijania! Ale w Sniper Elite 5 jest o wiele więcej i jeśli jesteś ciekawy, jakie ulepszenia wprowadził Rebellion Developments do piątej gry, czytaj dalej.

Co nowego w Sniper Elite 5?

Gotowe. Stały. Cel

Pętla rozgrywki w Sniper Elite 5 jest bardzo podobna do poprzedniej części: wskazujesz, strzelasz, skradasz się i realizujesz swoje cele, eliminując jednocześnie jednego lub dwóch nazistów. Tam, gdzie gra błyszczy, jest odtworzenie mechaniki snajperskiej. Musisz dostosować się do kierunku wiatru, odległości opadania pocisków, a nawet tętna bohatera, co może wpłynąć na twoją celność. Odgłosy otoczenia również odgrywają pewną rolę, ponieważ będziesz w stanie zamaskować odgłosy wystrzałów odgłosami otoczenia, które możesz stworzyć samodzielnie za pomocą min-pułapek, granatów lub poczekać na idealną okazję z otoczenia.

Większy świat

Większe mapy i terytoria otwierają nowe możliwości skradania się i strzelania. Jeśli planujesz skradać się i eliminować nazistów jeden po drugim, znajdziesz więcej miejsc do ukrycia się i zestrzelenia ciał wrogów. Tyrolki pomogą szybciej się poruszać, a nowa mechanika platformówki pozwoli ci dotrzeć do nowych punktów obserwacyjnych dla snajperów.

Personalizacja broni i rozbudowana kamera do zabijania promieniami rentgenowskimi

Tak jak poprzednio, twoją główną bronią jest zaufany karabin snajperski, jednak twój arsenał rozszerza się o karabiny automatyczne i pistolety. Zabójczą kamerę rentgenowską można teraz uzyskać również za pomocą broni bocznej, a nawet zabójstw środowiskowych, takich jak wysadzanie wybuchowych beczek. Według twórców, kule mogą odbijać się od kości i przedzierać się przez inne części ciała, uruchamiając nowe makabryczne animacje.

Kamera rentgenowska zawsze była główną atrakcją serii Sniper Elite.

Personalizacja broni zapowiada się głębiej i dąży do osiągnięcia realizmu. Będziesz mógł modyfikować lunety, przyrządy celownicze, lufy, magazynki, a nawet materiały do ​​broni. W miarę postępów odblokujesz nowe typy amunicji, takie jak pociski przeciwpancerne. Możesz także użyć broni nieśmiercionośnej, jeśli chcesz.

Tryb inwazji i ulepszony tryb współpracy

Tryb inwazji jest dokładnie tym, co obiecuje: inny gracz może zaatakować twoją grę i spróbować cię pokonać, jeśli zdecydujesz się włączyć ten tryb. To obiecuje ekscytującą i ostrą grę w kotka i myszkę snajper kontra snajper. Wyeliminowanie najeźdźcy będzie miało swoje własne nagrody, takie jak skórki broni i dodatkowe PD.

Poruszanie się w Sniper Elite 5 jest łatwiejsze.

Dwóch snajperów to nie jeden i wiedząc o tym, Rebellion ulepszyło mechanikę kooperacji. Gracze będą mogli dzielić się amunicją i zapasami, wydawać sobie nawzajem rozkazy, a nawet leczyć się nawzajem, jeśli to konieczne. Drugi gracz będzie mógł również zapewnić wsparcie podczas gry w trybie inwazji.

Chociaż podstawowa mechanika rozgrywki pozostaje taka sama jak w poprzednich grach, jak widać, jest mnóstwo nowych szczegółów i mechanizmów, które obiecują ulepszyć wrażenia z gry w Sniper Elite. Kto jest gotowy zastrzelić kilku nazistów?

Sniper Elite 5 jest dostępne na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S. Zdobądź klucz Sniper Elite 5 taniej lub subskrybuj Xbox Game Pass ponieważ gra jest dostępna w abonamencie pierwszego dnia.

Możesz także sprawdzić poprzednie gry z serii tutaj