Blizzard stale buduje hype na następną Overwatch wydarzenie w grze, zatytułowane Storm Rising. Dla tych, którzy są nowicjuszami w Overwatch, Storm Rising jest częścią wydarzenia Overwatch Archives, które jest corocznym wydarzeniem w grze, wprowadzającym specjalną misję kooperacyjną PvE, rozszerzającą uniwersum gry.

Wcześniejsze misje obejmowały Omnik powstanie i gracze współpracujący z Blackwatch, aby pokonać Talona. Storm Rising wydaje się być pewnego rodzaju misją, która obraca się wokół śledzenia brudnych pieniędzy dobrze znanego złego faceta Doomfista.

Po pierwsze, było artykuł o Donie Rumbotico, po którym fani spekulowali na temat nowej lokacji w grze osadzonej w Hawanie na Kubie. Dzisiaj na Twitterze Overwatch pojawił się nowy wpis klip dźwiękowy w którym postać o imieniu Soujourn udziela odprawy komandorowi Morrisonowi, znanemu jako Żołnierz 76, na temat informacji wywiadowczych, które mogą pomóc w powstrzymaniu Pięści Zagłady.

Chociaż nadal nie wiemy na pewno, dokąd zaprowadzi nas wydarzenie Storm Rising, równie dobrze możemy spodziewać się zwykłego spadku zawartości kosmetycznej na czas trwania wydarzenia. Kto wie, może nawet otrzymamy nowego bohatera w grze, Soujourn? Człowiek może marzyć…

Storm Rising rozpocznie się 16 kwietnia i potrwa do 6 maja.