Twórcy najnowszego Call of Duty: Modern Warfare, Infinity Ward, postanowili uczcić Święto Dziękczynienia specjalnym prezentem dla społeczności. Od tego dnia do 2 grudnia każda aktywność w grze zapewnia podwójne PD gracza i broń. Tak więc, jeśli byłeś trochę w tyle, teraz jest świetny czas, aby nadrobić zaległości.

To, co jest fajne w tym krótkim wydarzeniu, to jego czas. Wydarzenie Double XP rozpoczyna się tuż po największym spadku zawartości w historii Call of Duty i tuż przed rozpoczęciem sezonu 1, który zaplanowano na 3 grudnia.

Wiadomość o tym podwójnym wydarzeniu XP pochodzi z nowy wpis na blogu na stronie Activision, która szczegółowo opisuje przebieg sezonu 1. Po rozpoczęciu sezonu twoja aktualna ranga oficerska zostanie zablokowana i zdobędziesz specjalne baretki za konkretną rangę, którą udało ci się osiągnąć przed rozpoczęciem sezonu .

Jednak w sezonie 1 każdy gracz rozpocznie swoją podróż od samego początku. Oto kilka szczegółów od Activision:

„Na początku sezonu 1 osoby, które osiągnęły stopnie oficerskie (ranga 56+), odświeżą swoją rangę oficerską, rozpoczynając nową podróż w górę ścieżki postępu oficerskiego sezonu 1 (od rangi 56 do 155). Gracze znajdą kolejne 100 baretek do zdobycia w nowym zestawie wyzwań, prowadzących do nowego, wyróżniającego się animowanego emblematu.

Wszystko, co zdobyliście w stopniach zaciągniętych, jak również postępy w misjach, schematy broni i statystyki walk zostaną przeniesione. Jeśli nie osiągnąłeś rangi oficerskiej przed rozpoczęciem sezonu 1 (tj. 3 grudnia masz rangę 54 lub niższą), będziesz nadal awansował przez pozostałe stopnie szeregowe, zanim wejdziesz do rangi oficerskiej sezonu 1 Postęp.”

Oczywiście uczestnicy okresu przedsezonowego i sezonu 1 będą uprawnieni do zdobycia niesamowitych nagród, więc – jeśli nie chcesz przegapić – koniecznie wkrocz do akcji już teraz.