Nie można zaprzeczyć, że World of Warcraft to najbardziej udana gra MMORPG wszechczasów. Szaleństwem jest pomyśleć, że przebojowa gra Blizzarda nadal utrzymuje najwyższą pozycję w gatunku, nawet 15 lat po premierze. Aby uczcić tę okazję, Blizzard postanowił uczcić bogatą historię World of Warcraft specjalnym wydarzeniem, które przywróci graczy do najbardziej kultowych momentów na osi czasu gry.

Przy następnym logowaniu otrzymasz nowe osiągnięcie i pakiet rocznicowych nagród. Pamiętaj, aby pobiec prosto do najbliższej skrzynki pocztowej i chwycić pierwszą torbę z prezentami, która da ci nowego zwierzaka Lil’ Nefarian, kosmetyczne materiały eksploatacyjne i trochę fajerwerków. Otrzymasz również specjalne zadanie odwiedzenia Jaskiń Czasu, gdzie czeka niesamowita ekspozycja historii World of Warcraft.

Po wejściu do Caverns of Time zobaczysz kilka dekoracji urodzinowych, aleję flag upamiętniających rasy Azeroth i niesamowitą kolekcję portali pamięci, które pozwolą graczom ponownie obejrzeć najbardziej kultowe momenty w historii World of Warcraft. Wśród nich znajdują się wszystkie filmy, które pojawiły się w grze na przestrzeni lat – filmiki z rozszerzenia, słynne sekwencje wideo, takie jak The Wrath Gate czy pokonanie Deathwinga.

Podczas eksploracji Caverns of Time będziesz mógł znaleźć Chromie i dołączyć do specjalnego rajdu o nazwie Memories of Azeroth. Rajd składa się z 3 oddzielnych skrzydeł – każde poświęcone poprzedniemu rozszerzeniu z 3 kultowymi bossami:

  • Płonąca Krucjata: Kael’thas Sunstrider, Lady Vashj, Archimonde.
  • Gniew Króla Lisza: Heigan Nieczysty, Anub’arak, Król Lisz.
  • Kataklizm: Cho’gall, Nefarian, Ragnaros.

Po ukończeniu wszystkich skrzydeł rajdowych zdobędziesz osiągnięcie Memories of Fel, Frost, and Fire, które zapewni ci nowego wierzchowca Obsidian Worldbreaker – twoją własną mini wersję Deathwinga, którym można jeździć.

Gracze PvP również będą mieli co robić podczas obchodów 15-lecia. Blizzard dodał stare pole bitwy o nazwie Korrak’s Revenge, które jest inspirowane najwcześniejszymi dniami w Dolinie Alterac. Po ukończeniu zadań na polu bitwy otrzymasz Odznaki Czasoprzestrzenne. Zbierz ich 200, a otrzymasz osiągnięcie Alterac Valley of Olde i specjalnego wierzchowca frakcji.

Podsumowując, to uroczyste wydarzenie jest zdecydowanie warte sprawdzenia. Według Blizzarda będzie dostępny przez dwa miesiące i zakończy się w styczniu. Świetny sposób na spędzenie czasu, podczas gdy my czekamy na nową łatkę Visions of N’zoth, która zakończy historię Battle for Azeroth i zrobi miejsce na następny rozdział Shadowlands.