Po bombastycznym ogłoszeniu na BlizzConie nie było zbyt wielu wiadomości od Blizzarda dotyczących nowej gry Diablo. Jednak wczoraj zespół programistów opublikował nowy post na blogu na swojej stronie Diablo 3, który jest poświęcony wyłącznie Diablo 4 i w którym zespół potwierdza, że ​​ich nadchodząca demoniczna kontynuacja przywróci tryb elektywny, który odniósł ogromny sukces w Diablo 3.

Jeśli jesteś wieloletnim fanem gier Diablo, być może już wiesz, że po awansie postaci na wyższy poziom otrzymujesz nową umiejętność. W pierwszych dwóch grach Diablo umiejętności te były automatycznie przypisywane do odpowiednich przycisków, jednak Diablo 3 dało graczom możliwość przypisania określonych kategorii umiejętności do określonych przycisków, co pozwala wybrać podstawowe i bardziej defensywne zdolności. Ta opcja powróci do Diablo 4.

W oświadczeniu Blizzarda czytamy:

„Istnieje błędne przekonanie, że Diablo IV zablokuje umiejętności w określonych miejscach z powodu demonstracyjnego interfejsu użytkownika BlizzConu. Podobnie jak wiele innych rzeczy w wersji demonstracyjnej, interfejs użytkownika nie jest ostateczny i będziemy wspierać wybór umiejętności w stylu trybu elekcyjnego. Wybór i przydział umiejętności zawsze będzie całkowicie otwarty dla wszystkich graczy.”

Chociaż ta wiadomość nie jest czymś wielkim, fani gry z przyjemnością ją usłyszą. Podczas BlizzConu gracze, którzy mieli okazję wypróbować Diablo 4, zauważyli, że tryb elektywny nie jest dostępny w wersji demonstracyjnej. Doprowadziło to do spekulacji, że tryb wyborczy nie powróci do gry, a Blizzard chce odebrać graczowi swobodę wyboru sposobu kontrolowania postaci w grze. Wyluzuj – Blizzard ma to…

Oprócz potwierdzenia trybu elekcyjnego, post na blogu zawierał również informacje na temat przedmiotów w Diablo 4, postępów w grze końcowej, lochów i nie tylko. Jeśli jesteś zainteresowany, proponujemy wskoczyć na strona Blizzarda aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dostarczonymi przez zespół programistów.