W ostatnich tygodniach toczyło się wiele rozmów nt Usługa online Xbox. Microsoft podzielił się swoimi planami przebudowy swojej subskrypcji premium i najwyraźniej zmiany nazwy w tym procesie. Od teraz Xbox Live będzie się nazywać Xbox Network.

Wiadomość została ogłoszona przez Krawędź gdzie przedstawiciel firmy Microsoft skomentował zmianę:

„Sieć Xbox” odnosi się do podstawowej usługi online Xbox, która została zaktualizowana zgodnie z Umową serwisową firmy Microsoft. Aktualizacja z „Xbox Live” do „Xbox network” ma na celu odróżnienie podstawowej usługi od członkostwa Xbox Live Gold”.

Ważne jest, aby pozwolić temu zapaść w pamięć, podczas gdy my wyjaśniamy, co to znaczy. Innymi słowy, Microsoft stara się jeszcze bardziej odróżnić Xbox Live Gold od pozostałych usług online, które teraz będą się nazywać Xbox Network. Może to oznaczać, że w końcu niektóre darmowe gry online (Fortnite, Rocket League, Warzone i wiele innych) nie będą wymagały od graczy posiadania aktywnej subskrypcji Xbox Live Gold, aby można było w nie grać online.

Ponadto możemy spodziewać się, że wartość Xbox Live Gold może znacznie wzrosnąć w przyszłości, aby utrzymać liczbę abonentów na niezmienionym poziomie. Zaledwie kilka miesięcy temu Microsoft próbował podnieść cenę subskrypcji Xbox Live Gold, ale zrezygnował z tego po sprzeciwie fanów. Jednak większość z tych fanów myślała, że ​​podwyżka cen wpłynie na większość fanów gier free-to-play, ale teraz wiemy, że tak nie jest.

Podsumowując – mamy nową, podobną do parasola usługę Xbox Network, która łączy wielu graczy free-to-play, abonentów Xbox Live i Xbox Game Pass Ultimate oraz ich gry. Nie brzmi to tak skomplikowanie, prawda?