Nowy mistrz League of Legends miał bardzo dziwne wprowadzenie. W ciągu ostatniego tygodnia jeden z twórców treści, Nasteey, który jest również częścią programu partnerskiego League, przypadkowo opublikował film z udziałem Yuumi – rzekomej nowej bohaterki League of Legends. Film został usunięty w ciągu kilku sekund, ale internet nigdy nie zapomina. Niektórzy byli wystarczająco szybcy, aby zrobić kilka zrzutów ekranu, więc wiadomości się skończyły. To była tylko kwestia czasu, kiedy otrzymamy oficjalne potwierdzenie. A w weekend – zrobiliśmy. Poznaj Yuumi, magiczną kotkę.

Jak można się spodziewać, Yuumi to bardzo urocza kotka z dość długą historią. Mistrz Yuumi, tajemniczy mag, zostawił jej zwierzaka w pobliżu księgi zaklęć. Kilka sekund później księga zaklęć wciąga Yummi do swojego magicznego świata i tym samym pojawia się na Summoner’s Rift.

Riot potwierdził, że Yummi jest postacią wspierającą, a jej zestaw również to podkreśla. Yuumi może przyczepić się do sojuszniczego bohatera, czyniąc ją niemożliwą do namierzenia, ma też dwa rodzaje zdolności podtrzymujących oraz tarczę dla siebie i swojego sojusznika.

Oto pełna lista jej umiejętności:

Bierny

Bop 'n’ Block

Co jakiś czas następny atak Yuumi na przeciwnika przywraca manę i zapewnia jej tarczę. Jeśli Yuumi jest Dołączona, tarcza chroni jej sojusznika. Tarcza chroni Yuumi lub jej sojusznika, dopóki nie zostanie złamana.

Aktywny

Q – Grasujący pocisk

Yuumi wystrzeliwuje pocisk, który zadaje obrażenia magiczne pierwszemu trafionemu wrogowi. Jeśli pocisk jest w locie wystarczająco długo, zadaje dodatkowe obrażenia i spowalnia wrogów.

Będąc Dołączona, Yuumi wystrzeliwuje pocisk z pozycji swojego sojusznika i może kierować torem lotu pocisku za pomocą myszy.

W – Ty i ja!

Biernie: Po dołączeniu Yuumi i jej sojusznik zyskują procent swoich AD lub AP przeliczonych na Siłę Adaptacyjną.

Aktywna: Yuumi zaczyna z punktem w swoim W. Doskakuje do sojuszniczego bohatera i przyczepia się do niego. Gdy jest Przywiązana, podąża za ruchem partnera i nie można jej obrać za cel poza obrażeniami wieży. Umiejętności Yuumi wystrzeliwują z miejsca, w którym znajduje się jej sojusznik, a ona nie może atakować wrogów. Może odłączyć się po czasie odnowienia lub dołączyć do innego członka drużyny bez czasu odnowienia.

E – Zoomie

Yuumi leczy się i zyskuje premię do prędkości ruchu. Jeśli jest Dołączony, jej sojusznik staje się celem zaklęcia. To zaklęcie ma dwa ładunki.

Najwyższy

R – Ostatni rozdział

Yuumi otwiera Księgę, wysyłając fale magicznych obrażeń, które unieruchamiają wrogów po wielu trafieniach. Podczas używania superumiejętności Yuumi może się poruszać, przyczepiać do sojuszniczych bohaterów i leczyć.

Yuumi ma zostać udostępniona jutro na serwerze Public Test Environment (PBE). Jej debiut w grze na żywo zaplanowano na 14 maja. Możesz przeczytać więcej o nowej bohaterce w jej League of Legends strona wszechświata.