W miniony weekend Žalgiris Arena była wypełniona akcją League of Legends. Tam znana litewska drużyna e-sportowa pod nazwą Žalgiris e-sportgościł obóz dla rekrutów sponsorowane przez Eneba w celu przygotowania się do Baltic Esports League (BEL). Podczas bootcampu drużyna Žalgiris Esports League of Legends rozegrała mecze kwalifikacyjne i zdołała pokonać wszystkich swoich przeciwników, awansując do fazy grupowej BEL.

Bootcamp trwał całe trzy dni i rozpoczął się drużynową sesją zdjęciową oraz spotkaniem z ekspertem psychologii sportu Andriusem Liachovičiusem. W trakcie sesji zespół przygotowywał się mentalnie do pierwszej rundy kwalifikacyjnej, która dała zamierzony rezultat.

W pierwszym meczu zespół Žalgiris Esports napotkał identy.lv, zespół z Łotwy. Pierwsze zwycięstwo zostało odniesione, ale zaraz potem Žalgiris Esports poniósł porażkę z litewską drużyną Губка Боб. Po fatalnej wczesnej grze Žalgiris Esports nie zdołał wrócić i został zepchnięty do niższej grupy kwalifikacyjnej. Oznaczało to, że aby zakwalifikować się do fazy grupowej BEL, trzeba było wygrać kolejne 4 mecze.

Drugi wiatr złapał Žalgiris Esports, gdy szturmem przedzierali się przez dolną drabinkę, pokonując wszystkich, w tym ubiegłoroczną drużynę finalistów z Łotwy – ESCORT P9. Ostatni mecz był rewanżem z identy.lv. Žalgiris Esports zrewanżował się i zapewnił sobie miejsce w fazie grupowej BEL.

Faza grupowa Baltic Esports League rozpocznie się w najbliższą sobotę, 23 lutego i będzie dostępna za pośrednictwem ligi Kanał na Twitchu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy przyczynić się do pomocy Žalgiris Esports w przygotowaniach do najważniejszych meczów sezonu. Życzymy im powodzenia w fazie grupowej.