Valorant to nadchodząca taktyczna strzelanka FPS od nikogo innego niż Riot Games. Jeśli nigdy o nim nie słyszałeś, koniecznie sprawdź nasz poprzedni wpis na blogu gdzie pisaliśmy o tym szczegółowo. Wszyscy złapani? Dobry. W takim razie z przyjemnością dowiesz się, że Riot Games ogłosiło swój pierwszy zamknięty test beta gry Valorant, który rozpocznie się 7 kwietnia.

Jednak otrzymanie zaproszenia do wersji beta wcale nie jest proste. Aby otrzymać zaproszenie, musisz mieć konto Riot i połączyć je ze swoim kontem Twitch. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał obejrzeć konkretne zamknięte transmisje beta Valorant, które zostaną wyróżnione na Twitchu i mieć nadzieję, że szanse są na twoją korzyść i jesteś jednym ze szczęśliwców, którzy otrzymają dostęp do wersji beta. Kto powiedział, że łatwo będzie dostać się z pierwszą falą graczy?

Pierwsza fala testerów obejmie tylko 6 głównych regionów: Stany Zjednoczone, Kanadę, Europę, Turcję, Rosję i WNP. Jednak Riot Games stwierdziło również to:

„Plan polega na wdrożeniu w większej liczbie regionów, jeśli to możliwe, w oczekiwaniu na niestabilną logistykę skutecznego uruchomienia wersji beta podczas globalnej pandemii”.

Biorąc pod uwagę, że większość graczy obecnie izoluje się w domu, pierwsze kroki Valorant mogą być niesamowicie duże. Dodajmy do tego sposób, w jaki rozdzielane są klucze do bety, a nie zdziwimy się, gdy w ciągu zaledwie tygodnia zdobędziemy kolejny rekord oglądalności na Twitchu.

Zgodnie z postem na Valorant’s stronie internetowej, Riot Games wciąż jest zdeterminowane, by wypuścić grę tego lata. Zespół przyznaje jednak, że w fazie testów może się zdarzyć wiele nieoczekiwanych rzeczy, więc nie podano dokładnej daty oficjalnej premiery.

Wreszcie, wszyscy uczestnicy zamkniętej bety powinni wiedzieć, że postępy poczynione podczas testów nie zostaną przeniesione na premierę. Riot Games poinformowało, że stan rozgrywki w Valorant może się zmienić do czasu premiery, więc mądrze byłoby zresetować postępy dla wszystkich. Warto jednak wspomnieć, że jeśli zdecydujesz się na zakup konkretnego Valoranta zwrotnica podczas zamkniętej bety, po uruchomieniu gry otrzymasz 20% bonus w ramach podziękowania od zespołu programistów. Innymi słowy, jeśli masz pewność, że po premierze będziesz grać w Valorant, nie bój się skorzystać ze sklepu w grze.