W tym roku Paradox Con miał kilka niesamowitych ogłoszeń, w tym dodatkową zawartość do największych gier Paradox Interactive, a także kilka nowych tytułów. W szczególności naszą uwagę przykuła kontynuacja popularnej serii Crusader Kings – Crusader Kings 3 jest prawdziwa i pojawi się w 2020 roku.

Chociaż gra będzie znana wszystkim, którzy grali w poprzednie gry Crusader Kings, będzie miała również kilka zupełnie nowych szczegółów, które docenią fani serii. Crusader Kings 3 będzie zawierać pewne pożądane zmiany jakości życia, a także ulepszenia wizualne. Lista tych zmian obejmuje zupełnie nowe modele postaci 3D, nowy i wygodniejszy interfejs użytkownika itp.

Podczas ogłoszenia Paradox Interactive wspomniał również, że nowa gra z tej wielkiej serii strategii skupi się bardziej na postaciach. Crusader Kings 3 będzie miało więcej opcji stylu życia (funkcja zaimplementowana w Crusader Kings 2), co zapewni większą kontrolę nad zwyczajami twojego królestwa. Dzięki tym zmianom będziesz mógł wpływać na rozwój religii, hierarchii i starszeństwa. Oznacza to, że gracze będą mogli dokładnie zaplanować sukcesję swojej dynastii.

Zgodnie z zapowiedzią gra zostanie wydana wyłącznie na PC za pośrednictwem Steam i Xbox Game Pass. Mamy nadzieję, że pełna wersja pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku.