W 2016 roku wydano mroczną turową grę RPG typu roguelike pt Najciemniejszy Loch trafiła do serc i umysłów graczy. Gra Red Hook Studios zyskała duży szacunek mediów zajmujących się grami i zdobyła kilka nagród. Oczywiście to tylko kwestia czasu, kiedy otrzymamy sequel, który został ogłoszony w zeszłym tygodniu.

Chociaż deweloper nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat nowej gry, gracze i fani pierwszej gry zostali potraktowani krótkim zwiastunem „The Howling End”:

Teaser zawiera sześć znanych już klas postaci znanych graczom z pierwszej gry – Grave Robber, Plague Doctor, Highwayman, Man-at-Arms, Leper i Hellion. Na filmie te postacie stoją przed ośnieżonym pasmem górskim, co może wskazywać na nową scenerię Darkest Dungeon 2.

Dodatkowo, zwiastun „The Howling End” jest opowiadany przez Wayne’a June, tego samego faceta, który użyczył głosu w pierwszej grze Darkest Dungeon. Red Hook Studios potwierdziło, że większość pierwotnego zespołu dołączy do prac nad grą.

Jednak podczas rozmowy z Gracz komputerowytwórcy ujawnili, że kontynuacja docenionej przez krytyków gry RPG będzie zawierała „całkowicie nową strukturę metagry”.

„Przede wszystkim jesteśmy zaangażowani w tworzenie Darkest Dungeon 2 tak, aby było jego własnym doświadczeniem; będzie miał własną twórczą i tematyczną tożsamość”. – powiedział Red Hook Studios w wywiadzie.

Na razie nie ma informacji o dacie premiery gry. Jednak Red Hook Studios poinformowało, że Darkest Dungeon 2 wejdzie do wczesnego dostępu na PC, zanim otrzyma ostateczną wersję na wielu platformach. Czekanie doprowadza nas do szaleństwa!