Wczoraj był wielki dzień dla każdego fana serii Star Wars. Jeśli kochasz filmy, ucieszyła Cię wiadomość o tym, że Taika Waititi tworzy nowy film z Gwiezdnych Wojen, jeśli kochasz gry, kilka już wydanych tytułów, takich jak Star Wars Jedi: Fallen Order i Battlefront II, dało niesamowite łupy z okazji maja 4… Aha, i jeszcze jedna mała wiadomość od Sony – firma poinformowała o nowej serii gier Star Wars na PlayStation VR!

Nowa seria będzie nosiła tytuł Vader Immortal: A Star Wars VR Series i powinna umieścić graczy bezpośrednio w akcji każdego ważnego kanonicznego wydarzenia na osi czasu Gwiezdnych Wojen. Według twórców z ILMxLAB, pomysł na grę narodził się w 2016 roku z zamiarem opowiedzenia nowej i wyjątkowej historii o jednym z najbardziej niesławnych złoczyńców w galaktyce.

Producent wykonawczy kreatywny ILMxLAB, Mark S. Miller napisał:

„Chcieliśmy wprowadzić Cię w świat Gwiezdnych Wojen w sposób, który można było osiągnąć jedynie poprzez wciągającą narrację w VR. Dzięki temu TY znajdziesz się w samym środku akcji, by łączyć się z niesamowitymi postaciami, gdy twoje działania posuwają historię do przodu”.

Jeśli te kwestie przykuły twoją uwagę, powinieneś również wiedzieć, że Mark S. Miller współpracował z Lucasfilm Story Group przy opracowywaniu historii Gwiezdnych Wojen do filmów fabularnych. Zgodnie z jego postem, zespół jest oddany wprowadzeniu tych samych technik wizualnych i dźwiękowych, które zostały użyte do stworzenia epickiego klimatu Gwiezdnych Wojen również w VR.

Oto kilka zdjęć, które pobudzą Twoją wyobraźnię…

Jeszcze wspanialszym powodem do podniecenia się jest to, że gra otrzymała już pewne wyróżnienia. Vader Immortal zdobył nagrodę dla najlepszej gry AV/VR podczas gali GDC Awards 2020 oraz nagrodę Producers Guild Innovation Award na początku tego roku. Obie nagrody są przyznawane przez programistów programistom, więc koledzy w terenie naprawdę czują moc z tą nagrodą.

Jednak obecnie Vader Immortal nie ma daty premiery, ale post twórców kończy się obietnicą udostępnienia znacznie większej liczby szczegółów w nadchodzących miesiącach. Pierwszy odcinek serii może pojawić się latem.