Gry wideo to coś więcej niż strzelanie do demonów, strzelanie do zombie czy skakanie i bieganie, aby dostać się z punktu A do punktu B. Tak, wiele gier jest świetnych, by się odprężyć lub zrelaksować po ciężkim dniu w pracy lub szkole, ale są też gry które pomogą Ci nauczyć się nowych umiejętności i pobudzą Twoje kreatywne myślenie. Tutaj mówimy o tym drugim – grach wideo, aby wyrazić swoją kreatywność.

Minecraft

W Minecraft niebo jest granicą. Gra to puste płótno, podczas gdy kilof to twój pędzel. Cokolwiek możesz wymyślić, możesz stworzyć. Swoboda tworzenia sprawiła, że ​​Minecraft stał się światowym fenomenem, jakim jest dzisiaj. Nie można zaprzeczyć, że Minecraft to jedna z najbardziej kreatywnych gier, jakie kiedykolwiek powstały.

Kup Minecrafta taniej! Wyraź swoją kreatywność!

Super Mario Maker 2

Jeśli dorastałeś grając w Super Mario Bros., wiesz, że zawsze chciałeś tworzyć własne poziomy. Niestety, chociaż pomysł wydawał się łatwy do zrealizowania, nigdy nie został oddany w ręce gracza. Cóż, te czasy należą już do przeszłości, ponieważ Super Mario Maker 2 pozwala projektować poziomy z różnych generacji Mario, grać i udostępniać je online oraz wypróbowywać poziomy stworzone przez innych graczy.

Zdobądź tanio Mario Maker 2 na Nintendo Switch

LEGO: Światy

LEGO Worlds to mieszanka Minecrafta i No Man’s Sky. Odkrywasz wszechświat i budujesz klocki Lego. Gra jest idealna dla dzieci, ponieważ można w nią grać w trybie podzielonego ekranu. Jeśli potrzebujesz gry wideo, która pomoże małym graczom wykazać się kreatywnością, LEGO: Worlds może być idealnym, pozbawionym przemocy rozwiązaniem.

Kup LEGO: Worlds taniej

Miasta: Linie horyzontu

Co powiesz na budowanie i zarządzanie własnym megapolis? Będziesz nie tylko budować i rozbudowywać swoje miasto, ale także dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie. Możesz pomyśleć, że budowanie miast ogranicza się do tego, co my, ludzie, zwykliśmy nazywać miastem, jednak Cities: Skylines nie ogranicza cię do tworzenia dziwacznych projektów. Jeśli chcesz zobaczyć, jak daleko możesz przesunąć granice budowania miast, Cities: Skylines może być tym, czego szukasz.

Buduj swoje miasta taniej dzięki kluczowi Cities Skylines

Seria Hitmana

Patrząc na dotychczasową listę, Hitman wydaje się nie na miejscu, prawda? Ale hej, spójrz, w przypadku serii Hitman jest to, że masz ogromne otwarte poziomy, masz swój cel i masz różne narzędzia, aby go osiągnąć. Jak to zrobisz, zależy wyłącznie od Ciebie. Najnowsza trylogia Hitman opiera się na kreatywności i eksperymentowaniu.

Zdobądź taniej całą trylogię Hitman

Różne badania naukowe potwierdzają, że gry wideo mogą pobudzać kreatywność i stymulować mózg, od budowania całego krajobrazu miejskiego po tworzenie grywalnych poziomów lub rozwiązywanie zagadek. Wymienione tutaj gry to twoje płótno, a ty jesteś artystą. Gotowy na kreatywność?