Nawet lata po pierwotnym wydaniu Simsy 4 game, Maxis wciąż wprowadza nowe aktualizacje. Najnowszy dodatek – tzw. nowoczesna etyka pracy, która pozwala Twoim Simom pracować z domu. Bezpłatna aktualizacja dla freelancerów będzie dostępna dla graczy na komputerach Mac i Windows od 16 kwietnia.

Zgodnie z wiadomościami, nowa opcja kariery pozwoli Twoim Simom zostać pisarzami, artystami lub programistami i pracować w ich pięknie zbudowanym domu. Aby rozpocząć niezależną karierę, Simowie będą musieli zarejestrować się w agencji, która pomoże im uzyskać zadania. Jako gracz będziesz odpowiedzialny za ich ukończenie na czas. Oczywiście będziesz mógł wybrać, które zadania warto odebrać, a na które wziąć dzień wolny, to znaczy, jeśli uważasz, że Twój sim na to zasługuje.

Opcja kariery freelancera nie jest pierwszym nowoczesnym wyborem pracy dodanym do gry The Sims 4. Od poprzedniego rozszerzenia, Zdobądź sławęTwoi Simowie mogą już brać udział w transmisji na żywo, podczas gdy jeszcze wcześniejsza aktualizacja zapewniła Twoim Simom wszystkie odpowiednie możliwości dążenia do sławy i zostania influencerami.

Oprócz nowych sposobów gry, kwietniowa aktualizacja wprowadza do gry wiele nowych gadżetów, w tym nowe stroje, nowe wyposażenie i wiele więcej. Co więcej, kwietniowa aktualizacja zapewnia obsługę klawiatury i myszy dla graczy konsolowych, jednak zawartość w grze nie pojawi się na PlayStation 4 i Xbox One przez dłuższy czas.

W przyszłości The Sims 4 pojawi się znacznie więcej nowych rzeczy – z prawdopodobną możliwością pojawienia się jeszcze większej liczby nowych rozszerzeń w nadchodzących 6 miesiącach. Możesz zapoznać się z aktualnościami The Sims 4, oglądając nagranie transmisji Maxis April Monthly tutaj.